Wspólnota Mieszkańców Dzielnicy Włochy

FIO 2020: Startujemy z rekrutacją na zajęcia Integracji Sensorycznej!

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Dzielnicy Włochy,

Miło nam poinformować, iż nasz projekt ,,Aktywni Mieszkańcy Dzielnicy Włochy” – uzyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt zakłada m. in. wsparcie rodzin dzieci dla dzieci do terapii integracji sensorycznej. W związku z powyższym zaczynamy rekrutację na bezpłatne indywidualne zajęcia Integracji Sensorycznej dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Liczba spotkań w terapii przewidziana na 1 uczestnika to 15 (1 spotkanie 50 minut). Realizacja zajęć planowana jest od lipca do grudnia 2020r. Rekrutacja ciągła do wyczerpania puli miejsc.

Terapia integracji sensorycznej (SI) ma na celu nauczenie dziecka adekwatnego reagowania na bodźce dopływające do niego zarówno ze świata zewnętrznego, jak i z ciała. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom dziecko może poprawić sprawność motoryczną, koordynację ruchów, uwagę i koncentrację czy samoświadomość, a także funkcjonowanie społeczne i emocjonalne. Zajęcia z zakresu terapii integracji sensorycznej są szczególnie kierowane do dzieci przejawiających trudności w pisaniu i rysowaniu, szybko się meczących, szczególnie przy wykonywaniu precyzyjnych zadań.

Chętnych prosimy o zapoznanie się z zasadami przyjęcia na zajęcia terapeutyczne (dokument poniżej).

Wniosek o przyjęcie na zajęcia terapeutyczne należy złożyć do Pani Katarzyny Siedleckiej, po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Za rekrutację odpowiada Pani Katarzyna Siedlecka.

Kontakt

  • mail: projekty.wmdw@wp.pl
  • tel. 535 978 917 w godz. 17.00-19.00 pon-pt.

Dokumenty do pobrania:
– zasady przyjęcia na zajęcia terapeutyczne
– wniosek o przyjęcie na zajęcia terapeutyczne
– ogłoszenie o bezpłatnych zajęciach terapii SI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *